Policie mi zabavila řidičský průkaz

V takovéto situaci Vám umíme pomoci a učinit kroky, které Vám pomohou získat zadržený řidičský průkaz zpátky, či se připravit na budoucí řízení.

Cena kompletního zastupování advokátem začíná na 10 000 Kč a je od začátku pevně stanovená.

Řidičský průkaz může policie na místě řidiči zadržet ve chvíli, kdy je splněna zákonná podmínka pro tento úkon, který definuje zákon číslo 361/2000 Sb § 118a odst 1a – 1i.

Pro řidiče je to nejčastější situace, kdy při silniční kontrole:

  • Nadýchá alkohol

  • Má pozitivní orientační test na drogy

  • Odmítne se podrobit vyšetření na drogy nebo alkohol

  • Řídí vozidlo, přestože má platný zákaz řízení.

Konzultace zdarma

PO-NE 8-22h

Zastoupíme Vás po celé ČR

Chci vaši obhajobu

Při zabavení řidičského průkazu Vám policista předá potvrzení o zadržení řidičského průkazu. Od této chvíle nesmíte řídit až do pravomocného skončení trestního nebo přestupkového řízení, jinak se vystavujete další hrozící sankci. Proti tomuto postupu se na místě nemůžete nijak bránit (pouze předcházet tím, že řidičský průkaz nepředložíte).

Z tohoto důvodu musí policista nejpozději následující pracovní den předat zadržený řidičský průkaz městskému úřadu, který následně zahájí řízení o zadržení řidičského průkazu, v rámci kterého se zkoumá, zdali Vám policista zadržel řidičský průkaz oprávněně. Z dopisu, který Vám poté úřad zašle, vyplyne, jestli existují zákonné podmínky pro možnost žádat o navrácení řidičského průkazu zpět do vašich rukou. Pokud je Vám následně uložen trest zákazu řízení, započítává se do něj doba zadržení řidičského průkazu.

Zadržela Vám policejní hlídka řidičský průkaz? Kontaktujte nás a my Vám řekneme, zda existuje šance na jeho vrácení, co můžete následně očekávat a navrhneme Vám v rámci první bezplatné telefonické konzultace možné řešení vaší situace.

Jak funguje právní ochrana řidičů

Ve třech krocích

POTŘEBNÉ INFORMACE

V první fázi nám předáte potřebné informace (co se stalo, kde se to stalo, jak vznikla situace, jak probíhalo šetření na místě s hlídkou policie a další klíčová fakta pro vaši budoucí úspěšnou obhajobu). Již v této fázi umíme kvalifikovaně odhadnout, jestli je vaše situace řešitelná.

ÚŘEDNÍ DOPIS

Jakmile vám dorazí od úřadu dopis, pošlete nám ho na e-mail info@vaseobhajoba.cz (vyfocený telefonem, naskenovaný v počítači), společně s vaším mobilním číslem, abychom vám mohli zavolat zpátky. Teď už je to na nás a našich zkušených advokátních specialistech s několikaletou praxí.

NABÍDKA ŘEŠENÍ

Provedeme analýzu dopisu od úřadu. Nejčastěji obdržíte tzv. příkaz, který obsahuje důkazy, které má úřad proti vám. V kombinaci s informacemi z dopisu od úřadu a fakty, která jste nám poskytli vy, případ posoudíme. Pokud uvidíme možnosti obhajoby, nabídneme vám i řešení.

Naše pobočky

Zastoupíme Vás po celé ČR za jednotné ceny.

PRAHA

Rohanské nábřeží 678/23

Přejít na mapu
BRNO

Holandská 878/2

Přejít na mapu
OSTRAVA

28.října 3346/91

Přejít na mapu

Zadrželi vám řidičský průkaz?

VOLEJTE NEBO PIŠTE
Chci vaši obhajobu