Hrozí vám vybodování? Jak postupovat, abyste nepřišli o řidičský průkaz

Pokud vám dorazil dopis od úřadu, který se jmenuje Oznámení o dosažení 12 bodů, je potřeba jednat správně a rychle.

  • Máte pouhých 5 dní na reakci. Když zareagujete včas, máte reálnou šanci zvrátit rozhodnutí o odevzdání řidičského průkazu.

  • Dejte si pozor na podání námitek v „šablonovité“ podobě, jak mají některé firmy ve zvyku. Vystavujete se zamítnutí námitek a potvrzení vybodování dříve, než může dojít ke skutečnému přezkumu vašich trestných bodů.

  • Když námitky podáte včas a správně, je vaše vybodování zrušeno. Řidičský průkaz nemusíte odevzdat a můžete řídit i nadále.

Cena kompletního zastupování advokátem začíná na 10 000 Kč a je od začátku pevně stanovená.

Konzultace zdarma

PO-NE 8-22h

Zastoupíme Vás po celé ČR

Chci vaši obhajobu

Jak funguje právní ochrana řidičů

Ve třech krocích

POTŘEBNÉ INFORMACE

V první fázi nám předáte potřebné informace (co se stalo, kde se to stalo, jak vznikla situace, jak probíhalo šetření na místě s hlídkou policie a další klíčová fakta pro vaši budoucí úspěšnou obhajobu). Již v této fázi umíme kvalifikovaně odhadnout, jestli je vaše situace řešitelná.

ÚŘEDNÍ DOPIS

Jakmile vám dorazí od úřadu dopis, pošlete nám ho na e-mail info@vaseobhajoba.cz (vyfocený telefonem, naskenovaný v počítači), společně s vaším mobilním číslem, abychom vám mohli zavolat zpátky. Teď už je to na nás a našich zkušených advokátních specialistech s několikaletou praxí.

NABÍDKA ŘEŠENÍ

Provedeme analýzu dopisu od úřadu. Nejčastěji obdržíte tzv. příkaz, který obsahuje důkazy, které má úřad proti vám. V kombinaci s informacemi z dopisu od úřadu a fakty, která jste nám poskytli vy, případ posoudíme. Pokud uvidíme možnosti obhajoby, nabídneme vám i řešení.

Co dál? Nechte to na nás

Správní orgán zahajuje tzv. námitkové řízení, ve kterém vás zastoupí v celé jeho šíři náš advokátní specialista, který vyřídí všechny formální i právní aspekty tohoto typu řízení.

  • Naší prací je důkladně prozkoumat procesní i formální aspekty udělení pokuty, na základě kterých vám správní orgán přičetl body na konto řidiče.

  • Pozor – body se přičítají! Řidič s čistým štítem má 0 bodů, nikoliv 12, jak se řidiči často domnívají. Tahle domněnka často vede k mnoha fatálním následkům – například když si necháte udělat výpis karty řidiče a dozvíte se, že máte 10 bodů, a považujete to za skvělý stav.

  • Jakmile tyto vady nalezneme, jsou body z vaší karty řidiče odmazány a tím je vybodování zrušeno.

Naše pobočky

Zastoupíme Vás po celé ČR za jednotné ceny.

PRAHA

Rohanské nábřeží 678/23

Přejít na mapu
BRNO

Holandská 878/2

Přejít na mapu
OSTRAVA

28.října 3346/91

Přejít na mapu

Dorazil vám tento dopis?

VOLEJTE NEBO PIŠTE
Chci vaši obhajobu