Odmítl jsem test na alkohol či drogy

Přišel Vám od úřadu dopis s obviněním, že jste podezřelí ze spáchání tohoto přestupku? Kontaktujte nás a my Vám řekneme, jakého výsledku můžeme v rámci obhajoby dosáhnout, a zdali se nám může podařit zabránit ztrátě řidičského oprávnění.

Cena kompletního zastupování advokátem začíná na 10 000 Kč a je od začátku pevně stanovená.

Pokud odmítnete podstoupit dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, nebo krevní zkoušku pro přítomnost drog po pozitivním orientačním testu Drug Wipe, tak zabráníte tomu, aby bylo prokázáno, že jste řídil pod vlivem alkoholu nebo drog, ale tímto odmítnutím se dopouštíte jiného závažného přestupku podle § 125c / 1d), za který hrozí:

  • pokuta ve výši 25.000,- až 50.000,- Kč

  • zákaz řízení na 1 až 2 roky,

  • 7 trestných bodů

Konzultace zdarma

PO-NE 8-22h

Zastoupíme Vás po celé ČR

Chci vaši obhajobu

Jak funguje právní ochrana řidičů

Ve třech krocích

POTŘEBNÉ INFORMACE

V první fázi nám předáte potřebné informace (co se stalo, kde se to stalo, jak vznikla situace, jak probíhalo šetření na místě s hlídkou policie a další klíčová fakta pro vaši budoucí úspěšnou obhajobu). Již v této fázi umíme kvalifikovaně odhadnout, jestli je vaše situace řešitelná.

ÚŘEDNÍ DOPIS

Jakmile vám dorazí od úřadu dopis, pošlete nám ho na e-mail info@vaseobhajoba.cz (vyfocený telefonem, naskenovaný v počítači), společně s vaším mobilním číslem, abychom vám mohli zavolat zpátky. Teď už je to na nás a našich zkušených advokátních specialistech s několikaletou praxí.

NABÍDKA ŘEŠENÍ

Provedeme analýzu dopisu od úřadu. Nejčastěji obdržíte tzv. příkaz, který obsahuje důkazy, které má úřad proti vám. V kombinaci s informacemi z dopisu od úřadu a fakty, která jste nám poskytli vy, případ posoudíme. Pokud uvidíme možnosti obhajoby, nabídneme vám i řešení.

Dechová zkouška

K dechové zkoušce nebo lékařskému vyšetření Vás však policista může vyzvat i po ukončení řízení vozidla a v určitých případech i několik hodin po skončení řízení vozidla!

V určitých situacích Vám může být prokázáno požití alkoholu i v případě, že odmítnete samotný test. Může k tomu postačit svědectví svědků, kteří Vás viděli se “motat“ při nastupování či vystupování z auta. Hlavně v případech závažného následku (smrt, vysoká hmotná škoda) k tomu může postačit samotné svědectví lidí z okolí, například barmana, který pracoval v podniku, odkud jste vyrazili na cestu domů.

Odmítnutí dechové zkoušky

Odmítnutí lékařského vyšetření

Naše pobočky

Zastoupíme Vás po celé ČR za jednotné ceny.

PRAHA

Rohanské nábřeží 678/23

Přejít na mapu
BRNO

Holandská 878/2

Přejít na mapu
OSTRAVA

28.října 3346/91

Přejít na mapu

Zadrželi vám řidičský průkaz

VOLEJTE NEBO PIŠTE
Chci vaši obhajobu