Zastoupíme vás i při problémech s alkoholem a omamnými látkami

Alkohol a omamné psychotropní látky (OPL) patří do jiné skupiny přestupků.

Od určité hranice se jedná o trestné činy (přečiny), což znamená, že ve „hře“ není jen řidičský průkaz a zákaz řízení až na 10 let, ale hrozí vám také odnětí svobody až na 3 roky.

Cena kompletního zastupování advokátem začíná na 10 000 Kč a je od začátku pevně stanovená.

Pokud se nacházíte v takovéto situaci, doporučujeme naše advokátní zastoupení v každém případě. Přestože je každý případ silně individuální, tak v případě využití advokátního zastoupení

  • nemusí k soudu ani dojít,

  • lze velmi významně zkrátit udělený trest,

  • či dokonce zvrátit hrozící zákaz řízení.

Konzultace zdarma

PO-NE 8-22h

Zastoupíme Vás po celé ČR

Chci vaši obhajobu

Jak funguje právní ochrana řidičů

Ve třech krocích

POTŘEBNÉ INFORMACE

V první fázi nám předáte potřebné informace (co se stalo, kde se to stalo, jak vznikla situace, jak probíhalo šetření na místě s hlídkou policie a další klíčová fakta pro vaši budoucí úspěšnou obhajobu). Již v této fázi umíme kvalifikovaně odhadnout, jestli je vaše situace řešitelná.

ÚŘEDNÍ DOPIS

Jakmile vám dorazí od úřadu dopis, pošlete nám ho na e-mail info@vaseobhajoba.cz (vyfocený telefonem, naskenovaný v počítači), společně s vaším mobilním číslem, abychom vám mohli zavolat zpátky. Teď už je to na nás a našich zkušených advokátních specialistech s několikaletou praxí.

NABÍDKA ŘEŠENÍ

Provedeme analýzu dopisu od úřadu. Nejčastěji obdržíte tzv. příkaz, který obsahuje důkazy, které má úřad proti vám. V kombinaci s informacemi z dopisu od úřadu a fakty, která jste nám poskytli vy, případ posoudíme. Pokud uvidíme možnosti obhajoby, nabídneme vám i řešení.

Kdy se z přestupku stává trestný čin?

V případě, že vám hlídka naměří 1 promile a víc – už je to stav, který vylučuje způsobilost ve smyslu § 274 odst. 1 trestního zákoníku. Jako důkaz postačuje výsledek měření alkoholu v dechu z přístroje Drager, který má policie pro orientační dechovou zkoušku.

U omamných a psychotropních látek jsou hraniční tyto hladiny:

  • 10 ng/ml Delta-9-tetrahydrokanabinolu (9-THC)
  • 150ng/ml Methamfetaminu
  • 150ng/ml Amfetaminu
  • 150ng/ml 3,4-Methylendioxymethamfetaminu (MDMA)
  • 150ng/ml 3,4-Methylendioxyamfetaminu (MDA)
  • 75ng/ml Kokainu
  • 200ng/ml Morfinu

Omamné psychotropní látky (OPL) patří do jiné skupiny přestupků či trestných činnů.

Tyto hladiny musí být potvrzené laboratorně. Pokud máte pozitivní jen orientační test DRUG WIPE a odmítli jste jet na krev, nehrozí vám soudní stíhání za trestný čin, ale bude vás řešit správní orgán za porušení § 125c / 1d), protože jste se na výzvu policisty odmítli podrobit testu na přítomnost těchto látek. Hrozí vám sankce až 50 000 Kč a 2 roky zákazu řízení.

Pamatujte, že u omamných látek v rovinně trestného činu se „hraje“ vždy nejen o řidičský průkaz, ale také o odnětí svobody či podmínku.

Je třeba pamatovat na to, že trest od soudu se vám zapíše do trestního rejstříku. Pokud ho potřebujete mít „čistý“, musíte co nejrychleji podniknout potřebné kroky, s kterými vám rádi pomůžeme.

Naše pobočky

Zastoupíme Vás po celé ČR za jednotné ceny.

PRAHA

Rohanské nábřeží 678/23

Přejít na mapu
BRNO

Holandská 878/2

Přejít na mapu
OSTRAVA

28.října 3346/91

Přejít na mapu

Potřebujete advokátní zastoupení?

VOLEJTE NEBO PIŠTE
Chci vaši obhajobu