Maření výkonu úředního rozhodnutí/řízení bez řidičského oprávnění

V případě, že máte zakázáno vykonávat řízení vozidla a přesto nadále automobil řídíte, můžete se dopouštět maření výkonu úředního rozhodnutí. Pro mnoho řidičů není tato definice příliš odstrašující, přestože se jedná o trestný čin dle § 337 odst. 1a a hrozí zde odnětí svobody až na 2 roky, zákaz řízení v době 1-10 let, 4 trestné body a peněžitý trest. Je nutno ovšem rozlišovat právě trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí dle § 337 odst. 1a a přestupek řízení bez řidičského oprávnění dle § 125c / 1e) 1.

Maření výkonu úředního rozhodnutí se dopouštíte v momentu, kdy jste si například přebrali dopis od úřadu, podepsali převzetí a je v něm zákaz řízení, proti kterému nepodáte odpor. Nebo máte zákaz řízení vysloven od soudu a víte tak o zákazu řízení, vědomě jej nerespektujete a řídíte automobil nadále. Tím se dopouštíte trestného činu.

Cena kompletního zastupování advokátem začíná na 10 000 Kč a je od začátku pevně stanovená.

Konzultace zdarma

PO-NE 8-22h

Zastoupíme Vás po celé ČR

Chci vaši obhajobu

V momentě, kdy máte vysloven zákaz řízení, ale nevíte o něm (doručení příkazu, který obsahuje zákaz a pokutu na jinou adresu, kde nebydlíte, nebo již uplynula lhůta vašeho zákazu, ale vy si nezajdete na úřad požádat o obnovení řidičského oprávnění) dopouštíte se přestupku řízení bez řidičského oprávnění, za který hrozí sankce 1-2 roky zákazu řízení, 25-50 000 Kč pokuty a 4 trestné body.

V případě, že vám hrozí sankce za tento trestný čin nebo přestupek, neváhejte nás kontaktovat a my vám v rámci bezplatné konzultace povíme, jaké jsou vaše aktuální možnosti a nabídneme řešení.

Jak funguje právní ochrana řidičů

Ve třech krocích

POTŘEBNÉ INFORMACE

V první fázi nám předáte potřebné informace (co se stalo, kde se to stalo, jak vznikla situace, jak probíhalo šetření na místě s hlídkou policie a další klíčová fakta pro vaši budoucí úspěšnou obhajobu). Již v této fázi umíme kvalifikovaně odhadnout, jestli je vaše situace řešitelná.

ÚŘEDNÍ DOPIS

Jakmile vám dorazí od úřadu dopis, pošlete nám ho na e-mail info@vaseobhajoba.cz (vyfocený telefonem, naskenovaný v počítači), společně s vaším mobilním číslem, abychom vám mohli zavolat zpátky. Teď už je to na nás a našich zkušených advokátních specialistech s několikaletou praxí.

NABÍDKA ŘEŠENÍ

Provedeme analýzu dopisu od úřadu. Nejčastěji obdržíte tzv. příkaz, který obsahuje důkazy, které má úřad proti vám. V kombinaci s informacemi z dopisu od úřadu a fakty, která jste nám poskytli vy, případ posoudíme. Pokud uvidíme možnosti obhajoby, nabídneme vám i řešení.

Naše pobočky

Zastoupíme Vás po celé ČR za jednotné ceny.

PRAHA

Rohanské nábřeží 678/23

Přejít na mapu
BRNO

Holandská 878/2

Přejít na mapu
OSTRAVA

28.října 3346/91

Přejít na mapu

Konzultace zdarma

PO-NE 8-22h
Chci vaši obhajobu